Januárové aktuality v roku 2010

 • Výstava prác
  Výstava prác
 • Aktivity so psom
  Aktivity so psom
 • Vianočné trhy 1
  Vianočné trhy 1
 • Vianočné trhy 2
  Vianočné trhy 2
 • Na výstave 1
  Na výstave 1
 • Na výstave 2
  Na výstave 2
 • Na výstave 3
  Na výstave 3
 • My, sneh a korčule 1
  My, sneh a korčule 1
 • My, sneh a korčule 2
  My, sneh a korčule 2
 • Šijem, šijem, 1
  Šijem, šijem, 1
 • Šijem, šijem, 2
  Šijem, šijem, 2

Výstava prác klientov DSS Symbia
04.01.2010

Práca klientov v jednotlivých dielňach nášho zariadenia priniesla svoje ovocie. Výrobky z keramiky, látky, papiera, plastu, pri ktorých sme využívali rôznorodé techniky, koberčeky utkaté na tkáčskom stave, batikované vankúšiky, to všetko môžete uvidieť na výstave našich prác.

Výstavu sme inštalovali v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene 04. decembra 2009 a potrvá do 22. januára 2009. Naše výrobky vystavujeme súbežne s majstrom rezbárom Petrom Zoričákom.

Keď Vás cesty zavedú do Zvolena, príďte sa pozrieť, čo všetko sme dokázali.

 

Aktivity so psom
07.01.2010

Dvere sa pootvorili a do miestnosti vbehli dva naradostené psíky Ajša a Laura. Krútenie chvosta, poskakovanie, ťahanie za rukáv, to všetko boli prejavy ktorými sa snažili upútať našu pozornosť. Takto začínalo dnešné štvrtkové ráno v SYMBII.

Aktivity so psom, prebiehajú v SYMBII už niekoľko rokov a ani rok 2010 nie je výnimkou. Ich realizáciu naďalej zabezpečuje naša kolegyňa Mirka. Prebiehajú pravidelne 1x do týždňa, pričom klienti majú možnosť psíka pohladkať, komunikovať s ním vlastným spôsobom, zahrať sa s ním rôzne hry, ísť so psíkom na prechádzku... . Aktivity so psom pozitívne vplývajú predovšetkým na emocionalitu klientov a na rozvoj ich rozumových a pohybových schopností.

 

Vianočné trhy boli úspešné!
13.1.2010

Konštatovala naša pani riaditeľka v úvode slávnostného odovzdávania finančných prostriedkov získaných na Vianočných trhoch dňa 13.1.2010. Buďte si istí, že okrem radostného úsmevu, ktorý sa objavil na našich tvárach, každý z nás pociťoval aj akýsi hrejivý pocit pri srdci.

Zástupcom klientov z jednotlivých dielní a tried odovzdala pripravené symbolické šeky. Peniažky budú využité predovšetkým na nákup nového materiálu s ktorým v dielňach pracujeme. Slovné ocenenie a poďakovanie pani riaditeľky za snahu a nadšenie pri predaji výrobkov nás motivovalo pustiť sa opäť do práce. Všetci výrobcovia a rovnako aj predajcovia boli v tej chvíli na seba veľmi hrdí. „Naša snaha nebola zbytočná!“

 

Návštívili sme Lesnícke a drevárske múzeum

Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, v ktorom sme pred Vianocami inštalovali už spomínanú výstavu výrobkov a prác klientov DSS Symbia dnes ožilo. Niekoľko dievčat a chlapcov nášho zariadenia sa rozhodlo túto výstavu navštíviť a pozrieť si vystavované exponáty.

Súčasťou prehliadky neboli len naše výrobky. Keďže v múzeu zároveň prebieha výstava majstra ľudovej umeleckej výroby rezbára Petra Zoričáka, s obdivom sme si prezreli aj jeho vystavovanú kolekciu drevených plastík.

 

My, sneh a korčule

Aj keď v pondelok ráno husto snežilo povedali sme si: "Nie sme predsa z cukru!" Zobrali sme čiapky, rukavice, šály, poniektorí korčule a rezko sme vykročili na ľadovú plochu, ktorú mesto Zvolen z námestia SNP presťahovalo k V. ZŠ.

Pri ľadovej ploche sa vytvorili skupinky, ktoré si užívali sneh a povzbudzovali korčuliarov. V tomto momente sa zrodil prvý "korčuliarsky tím DSS Symbia". Veríme, že do konca zimnej sezóny členov v tíme bude len pribúdať.

 

Šijem, šijem...

Šijem, šijem pomaličky košieľku aj nohavičky..., nuž tak ďaleko ešte nie sme, ale... snažíme sa... veeeeľmi.  Krúžok šitia Móda a my.