Júlové aktuality v roku 2014

  • Dobrovoľnícka pomoc 1
    Dobrovoľnícka pomoc 1
  • Dobrovoľnícka pomoc 2
    Dobrovoľnícka pomoc 2
  • Dobrovoľnícka pomoc 3
    Dobrovoľnícka pomoc 3

Rekonštrukcia v Symbii
14.7.2014

Od 14. júla 2014 do 31. augusta 2014 v stredisku DSS Symbia realizujeme projekt "Rekonštrukcia toaliet pre klientov", ktorého cieľom je upraviť toalety a sprchy tak, aby boli prístupné aj imobilným klientom a aby boli oddelené priestory pre chlapcov a pre dievčatá. Hoci projekt na rekonštrukciu máme spracovaný od r. 2009 a každoročne sme sa uchádzali o finančné prostriedky prostredníctvom rôznych grantov, až teraz sme boli úspešní. Pomohli nám Nadácia SPP a Rotary klub Zvolen a vďaka nim realizujeme I. etapu projektu - rekonštruujeme prvé nadzemné podlažie a druhé nadzemné podlažie v objekte č. 25. V II. etape dokončíme rekonštrukciu úpravou suterénu a v podkrovia.

Práce sme naplánovali na letné obdobie, kedy si časť klientov čerpá dovolenku, aby sme čo najmenej obmedzili poskytovanie sociálnych služieb.

 

Dobrovoľníci pomáhali
31.7.2014

V spolupráci s občianskym združením Slatinka robili v stredisku DSS Symbia dobrovoľnícku činnosť dvaja mladí ľudia - Thiebot a Timur, študenti z Francúzska. Po dobrej skúsenosti sme znova prijali ponuku OZ Slatinka a dobrovoľníci pracovali pri oprave plota v stredisku DSS Symbia.

Aj tentoraz to boli mladí ľudia, zväčša študenti, ktorí využili ponuku mládežníckej organizácie INEX aby spoznávali nové krajiny, iné kultúry. Pre tých, ktorí si vybrali Slovensko , pobyt a program na Slovensku zabezpečilo OZ Slatinka. A tak v posledný júlový deň 2014 prišlo dvanásť dobrovoľníkov z rôznych kútov sveta ( Španielsko, Jamajka, USA ) a celý deň čistili a maľovali náš plot. Urobili kus dobrej práce a nebyť dažďa, ktorý prerušoval ich pracovné nasadenie, prácu by dokončili podľa plánu.

Aj touto cestou ďakujeme ľuďom z OZ Slatinka za sprostredkovanie dobrovoľníckej práce.

Brigáda v stredisku DSS Symbia bola posledná dobrovoľnícka aktivita tohto turnusu workcampu na Slovensku.

ĎAKUJEME.