Júnové aktuality v roku 2010

 • Bazén
  Bazén
 • S gitarou 1
  S gitarou 1
 • S gitarou 2
  S gitarou 2
 • Na Sliači 1
  Na Sliači 1
 • Na Sliači 2
  Na Sliači 2
 • Na Sliači 3
  Na Sliači 3
 • Samba 1
  Samba 1
 • Samba 2
  Samba 2
 • Samba 3
  Samba 3

Slnko, teplo, voda ..., alebo ako sme v Symbii trávili druhý júnový týždeň
11.06.2010

Dlhé daždivé týždne, počas ktorých sme boli často krát nútení tráviť čas v priestoroch Symbie sú preč a my si konečne môžeme vychutnať skutočné leto zo všetkým čo k nemu patrí – slnko, teplo, voda.... Okrem toho, že nás počas týchto krásnych slnečných dní môžete stretnúť na prechádzke mestom, na zmrzline, alebo pri kofole, organizujeme aj rôzne iné aktivity. Stredajšie zábavné dopoludnie s gitaristom Paľkom v Symbii je toho dôkazom.

Staré, nové, slovenské i české, moderné či ľudové, taký široký bol repertoár piesní, ktoré sme si v sprievode gitary spolu s Paľkom zaspievali. Tanečné rytmy, ktoré sa niesli priestorom oddychovej zóny nás nenechali dlho sedieť a zaraz sa už viacerí z nás „vlnili“ na vydláždenom parkete.

Piatkové slnečné dopoludnie pri modrom bazéniku na dvore Symbie si zas mohli vychutnať naši malí autisti. Radostný výskot, špliechanie vodou, smiech...., to všetko hovorilo samé za seba. My sme mohli akurát konštatovať: „Vybrať dnes bazén, to bol naozaj dobrý nápad!“

 

Autisti na Sliači
24.06.2010

Nevedeli sme sa dočkať. Na piatok 18.6.2010 a na to, či už konečne prestane pršať, aby sme mohli vyraziť na výlet. Hodíme batohy na plecia, spoločne vykračujeme po ulici a blížime sa k železničnej stanici. Vzrušenie z čakania na peróne ukončí prichádzajúci vlak. Naše obavy, ako všetci zvládneme cestu vlakom, vystrieda spokojný úsmev na tvárach všetkých výletníkov.

Cesta vlakom bola nesmierne pútavá, až tak, že sme skoro zabudli vystúpiť. A keďže vláčik sa nedostane všade, do cieľa našej cesty sme si museli vyšlapať sami. A poviem Vám, stálo to za to! Chodník lemovaný stromoradím snáď každého druhu, lúka opodiaľ, vtáčí spev, to všetko nám robilo spoločnosť, kým sa pred nami nerozprestrel výhľad na kúpele mestečka Sliač. Prechádzka pomedzi kúpeľné domy, parky a chodníčky bola pre nás prechádzkou ružovou záhradou. A aj napriek tomu, že dážď si nás predsa len našiel, bol len príjemným osviežením pred cestou späť. Rozosmial nás, rozbláznil a presvedčil o tom, že na výlet sa oplatí ísť za každého počasia.

 

Rozlúčka so školským rokom
29.06.2010

Čas prázdnin a dovoleniek sa neodvratne priblížil a tak ako po minulé roky aj tento rok patrili posledné júnové dni v Symbii rozlúčke so školským rokom. Tento rok sme spolu s našimi klientmi pripravili tradično-netradičné rozlúčkové dopoludnie. Pôvodne sme chceli toto dopoludnie tráviť vonku v priestoroch oddychovej zóny, no piatkový dáždik a vetrík, nás prinútili zostať vo veľkej obývačke žltého domu. Aj napriek zúženému priestoru sme sa dobre zabávali.

Všetkých nás očarila choreografia v rytme Zumby, s ktorou sa predstavili naši kamaráti a tak sme si nenechali ujsť ani desať minútový nácvik tanečných kreácií, ktoré si pre nás ako bonus pripravili tety a kamaráti z dramatického krúžku. Poznáte rozprávky? spýtala sa teta Majka. Pravdaže poznáme! odpovedali sme. A tak sme si trochu zasúťažili. Na vyzvanie tety Majky sme dopĺňali názvy známych rozprávok. Verte, či neverte, doplniť názov rozprávky, keď viete iba prvé slovká, nebola pre nás vždy ľahká úloha. Za správnu odpoveď si každý mohol vybrať malú vecnú odmenu. Pýtate sa, že v čom bolo toto dopoludnie netradičné? Netradične tento rok boli do súťaží zapojené aj naše tety vychovávateľky. Vyskúšali si, že práca s ihlou a nožnicami v tkáčskej dielni nie je taká jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad zdalo. V závere nášho rozlúčkového dopoludnia sme si všetci pochutili na čerstvej čerešňovej bublanine, ktorú pre nás pripravili naše šikovné tety kuchárky. Dovidenia v septembri kamaráti.