Posledné aktuality v roku 2011

 • Vitae ludus 1
  Vitae ludus 1
 • Vitae ludus 2
  Vitae ludus 2
 • Nielen v Symbii 3
  Nielen v Symbii 3
 • Nielen v Symbii 1
  Nielen v Symbii 1
 • Nielen v Symbii 2
  Nielen v Symbii 2
 • Advent v Symbii 1
  Advent v Symbii 1
 • Advent v Symbii 2
  Advent v Symbii 2
 • Advent v Symbii 3
  Advent v Symbii 3
 • Advent v Symbii 4
  Advent v Symbii 4
 • Advent v Symbii 5
  Advent v Symbii 5
 • Piekli sme chlebík 1
  Piekli sme chlebík 1
 • Piekli sme chlebík 2
  Piekli sme chlebík 2
 • Piekli sme chlebík 3
  Piekli sme chlebík 3
 • Piekli sme chlebík 4
  Piekli sme chlebík 4

IX. ročník Vitae ludus v Senici

Štvrtýkrát sme sa zúčastnili tohto podujatia, vždy plného hudby, tanca a veľmi, veľmi silných emócií. Benefičný koncert Vitae ludus sa v Senici konal deviaty krát, organizátorom bol Trnavský samosprávny kraj, DSS Rohov a Promethea, o.z. Rohov. Klienti Symbie sú každoročným hosťom koncertu a aj v tomto roku prispeli jedným číslom programu, sami si ho nazvali „Symbia má talent“.

Naozaj máme talent hrať na afrických bubnoch, oživiť hru malým príbehom či scénkou, zabudnúť na trému a byť sami sebou. Presne takto to vyzeralo na koncerte a podarilo sa nám na úvod roztlieskať celé hľadisko Domu kultúry v Senici. Celý koncert bol v tomto roku výnimočný tým, že účinkujúci mali pripravené vtipné, originálne čísla – čo do obsahu veľmi jednoduché, čo do aranžmán nápadité, pútavé, chytľavé, rozosmievajúce, účinkujúci sa na nič a na nikoho nehrali, jednoducho boli to oni aj so svojimi chybami.

S africkými bubnami v Symbii pracuje PaedDr. Mária Styková.

Ďakujeme Promethea, o.z. za pozvanie, za finančnú podporu aktivít Strediska DSS Symbia v tomto roku a veríme, že sa stretneme aj na jubilejnom X. ročníku.

PaedDr. Jana Izraelová, poverená vedením strediska DSS Symbia Zvolen

 

Žijeme nielen v Symbii....

Presne v duchu nadpisu chceme, aby naši klienti využívali rôzne terapie a aktivity nielen v Stredisku Symbia, ale aby využívali aj možnosti, ktoré im ponúkajú iné organizácie vo Zvolene a okolí. A tak počas tejto jesene doslova „vymetáme“ rôzne výstavy, dni otvorených dverí, koncerty. Dnes, napríklad, časť klientov užívala hipoterapiu, ďalšia časť navštívila Regecentrum Zvolen, aby zistili, čo im môžu ponúknuť. Pár fotografií dokazuje, že ponuku aj využili – sú naučení cvičiť a gymnastické lopty nie sú pre nich neznáme.

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia Zvolen

 

Advent v Stredisku DSS Symbia

Každý ho trávime inak, my v Symbii sme v predvianočnom období tiež nezaháľali. Nie, neupratovali sme, ale inak a svedomito sme sa pripravovali na príchod Vianoc. Na začiatku adventu sme vyrobili adventné vence – nielen pre nás, ale po jednom sme zaniesli i do Strediska na ul. M.R.Štefánika, do Zvolenskej Slatiny a samozrejme aj na Záhonok. V keramickej dielni finišovali ukončovacie práce, aby sme na Vianočných trhoch vo Zvolene mohli prezentovať vlastné vianočné ozdoby. Darilo sa nám a na trhoch sa po nich len tak zaprášilo.

Nezabudli sme ani na vianočné pečivo – vlastnoručne umiesené, upečené a ozdobené. A tesne pred príchodom Vianoc sme si posedeli na koberci, ktorý vyšiel z tkáčskej dielne a každý jeho dielik už mal vopred určeného majiteľa. Medzitým sme ešte stihli vianočný punč na námestí, divadelné predstavenie Betlehem, stretnutie s rodičmi, živé vysielanie v Slovenskom rozhlase a mnoho ďalších aktivít. Ale najmä – udržiavali sme si medzi sebou pohodu, pokoj a smiech.

Teraz už môžu prísť Vianoce – netrpezlivo ich očakávame a prajeme Vám všetkým, aby boli plné lásky, pokoja, aby pri štedrovečerných stoloch nechýbali Vaši blízki a aby ste spoločne oslávili aj príchod Nového roka.   

My všetci zo Strediska DSS Symbia Zvolen.   

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia Zvolen

 

Piekli sme chlebík

V rámci pravidelnej aktivity „Varím, varíš, varíme“ prišlo na rad pečenie chleba. Kolegyňa Inga priniesla vyskúšaný recept , chuť do práce niektorí mali a tak si na fotkách pozrite výsledok. Škoda, že nemôžete cítiť aj chuť tohto chlebíka – nevyrovná sa mu žiadny kúpený v obchode. Kto si chce skúsiť upiecť chlebík doma – ozvite sa v Symbii, dáme recept.

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca Strediska DSS Symbia Zvolen