SEPTEMBER 2022

 • Cvičenie spôsobuje zdravie a radosť
  Cvičenie spôsobuje zdravie a radosť
 • Kika pripravuje pôdu.
  Kika pripravuje pôdu.
 • Jesenná výzdoba - vres.
  Jesenná výzdoba - vres.
 • Svieži koláčik na piatok
  Svieži koláčik na piatok
 • Pečieme na piatok
  Pečieme na piatok

8.septembra sme sa na našom dvore stretli  s pani Annou a jej fenkou Luckou, ktorá má štatút canisterapeutického psa. V minulosti sme už  canisterapiu robili - chodili k nám canisteraputicky Ajša a Laura, ale keď odišli do "canisterapeutického" dôchodku, nenašli sme za ne náhradu.  Prvé stretnutie s novou canisterapeutkou malo u všetkých veľmi dobrú odozvu, preto chceme canisterapiu znova včleniť do pravidelných aktivít u nás v Symbii. 

Vložila dňa: 9.9.2022
PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia a vedúca RCA

 

Vlani u nás prebiehal projekt "Cvičím pre zdravie" , v rámci ktorého sme doplnili vybavenie tried a telocvične rôznymi cvičebnými pomôckami a cvičenie sme včlenili do každodenných aktivít. A keďže sme v rámci projektu nestihli  účastníkom odovzdať tričká, ktoré projekt pripomínajú a motivujú k cvičeniu, urobili sme tak v piatok 9. septembra 2022.  Nápis na tričku vymysleli klienti .

 

Projekt pestovania letničiek a byliniek je stále živý . Letné kvety postupne nahrádzame  jesennými a čochvíľa príde čas aj na zimovanie muškátov.

 

Jabĺčka spadnuté na zemi.... škoda ich nevyužiť. Pridali sme trošku lesného ovocia, zamiešali cesto a posledný septembrový piatok sme si spríjemnili sviežim koláčikom. Piekli hlavne Agátka a Paťa.

Posledná aktualizácia: 30.september 2022