Septembrové aktuality v roku 2012

 • Dni dobrovoľníctva 2
  Dni dobrovoľníctva 2
 • Dni dobrovoľníctva 1
  Dni dobrovoľníctva 1
 • Bavili sme sa
  Bavili sme sa
 • Bolo veselo
  Bolo veselo
 • Riadteľka a vedúca
  Riadteľka a vedúca
 • Sponzori
  Sponzori
 • Golfový turnaj
  Golfový turnaj

Poďakovanie Železničnej lekárni vo Zvolene
6.9.2012

Včera, 5.septembra 2012 nás potešili pracovníčky zo Železničnej lekárne vo Zvolene - prišli k nám do Symbie a darovali nám jednorazové zdravotnícke pomôcky, ktoré zlepšujú život klientom a uľahčujú prácu zamestnancom. Chceme im aj touto cestou poďakovať a zdôrazniť, že si ich dar vážime aj preto, lebo je to ich osobná iniciatíva . Výberu pomôcok venovali svoj čas, premýšľali ktoré budú najvhodnejšie a pri osobnom stretnutí som cítila, že to robili preto, lebo nemusia, ale CHCÚ pomáhať.

S vďakou

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia Zvolen

 

Dni dobrovoľníctva v Symbii
23.9.2012

Prvýkrát sme sa zapojili do celoslovenských Dní dobrovoľníctva. V dňoch 21. - 22. 9.2012 pracovalo v Symbii spolu 27 dobrovoľníkov, odpracovali spolu 213 hodín . Urobili naozaj veľký kus práce, ktorú by sme vlastnými silami nezvládli - vyčistili a natreli príjazdové rampy na oboch budovách, vyčistili a natreli plot okolo záhrady Symbie, prerezali živý plot okolo celej záhrady.

Naše poďakovanie patrí aj Nadácii Pomoc deťom , ktorá nám darovala 200 eur na potrebný materiál .

 

Stretnutie v záhrade 2012
28.9.2012

Stretli sme sa spoločne 27.septembra 2012 v našej záhrade - klienti, zamestnanci, rodičia a ľudia, ktorí nás rôznym spôsobom podporujú. Bolo to príjemné a užitočné stretnutie pre všetkých: vytvoril sa priestor pre neformálne rozhovory, naši sponzori sa osobne presvedčili kam ide ich podpora, klienti a zamestnanci prezentovali čo počas dní v Symbii robíme.

S potešením sme privítali zástupcu Rotary klubu Zvolen MUDr. Žilinčana aj zástupcu "lietajúcich" rotariánov p. Luciena Caoduró. Pán Lucien bol očarený skvelou atmosférou podujatia, obdivoval spokojnosť a radosť, ktorá z nás všetkých žiarila. Prišiel aj zástupcu Nadácie SPP ktorá t.č. podporuje dva naše projekty , potešila nás hudobná skupina PaciPacifik ktorá svoj koncert odohrala bez nároku na honorár. Svojou pomocou prispelo aj Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím - pobočka Zvolen .

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zaslúžili o skvelé štvrtkové popoludnie.

 

Golf pre Martina

Aj takýto prívlastok mohol mať predposledný septembrový víkend, kedy Top centrum podnikateliek Banská Bystrica usporiadalo v areáli Golf Country club Hron v Sliači tradičný golfový turnaj s charitatívnym cieľom. Výťažok - 800 eur - venovali nášmu klientovi Maťkovi Knoppovi . Spoločne s centrom podnikateliek zabezpečíme, aby výťažok bol použitý výlučne pre malého Maťa - uhradíme pomôcky ktoré nie sú kryté zo zdravotného poistenia, liečenie, rekondičný pobyt, oblečenie a ostatné veci potrebné pre Maťa.

 

Záhradná slávnosť Agátinými očami
28.9.2012

Prinášame text, ktorý napísala naša klientka Agáta - ako ona videla naše Stretnutie v záhrade, o ktorom sme písali nižšie:
Záhradná slávnosť sa konala 27.9.2012. Ráno sme si vyzdobili celý dvor balónmi , krepovými papiermi kvietkami, zabubnovali a zatancovali sme si. Zahrať a zaspievať nám prišla hudobná skupina PaciPacifik. Hostia rodičia a asistenti si zajazdili na koni. Hostí sme mali až z Francúzska, občerstvili sme sa mäsom a špekáčkami ktoré nám ugriloval ujo Čunta. Hudobníci nám darovali cedečká a my sme ich obdarovali výrobkami z keramickej dielne.

Agáta Štiaková, klientka strediska DSS Symbia Zvolen