APRÍL 2024

 • Maťka veľmi dobre spolupracovala
  Maťka veľmi dobre spolupracovala
 • Agátka pri vstupnom vyšetrení
  Agátka pri vstupnom vyšetrení
 • Paľko pri vyšetrení
  Paľko pri vyšetrení
 • MUDr. Launerová radí našej Lucii
  MUDr. Launerová radí našej Lucii

Vítanie vtáčích poslov jari - takýto názov malo dnes 3.4.2024 podujatie v Arboréte Borová hora vo Zvolene . Tím odborníkov z Technickej univerzity vo Zvolene na čele s Doc. Miroslavom Sanigom a  študenti Strednej lesníckej školy v Banskej Štiavnici veľmi pútavo rozprávali o živote vtákov. Sokol, sova - plamienka, krkavec - videli sme ich,  sovu - plamienku  sme mohli pohladiť a dozvedeli sme sa o nich zaujímavé veci.  Okrem toho lesní pedagógovia pripravili rôzne náučné hry a študentky - lesníčky nám zahrali na lesný roh.
A ešte dôležitá vec:  Maťka, Erik a  Natália a všetci naši autisti   zvládli cestu do arboréta a späť pešo  a Paľko s Brankom  zvládli pešo cestu  z arboréta do Symbie  !

Vložené: 3. apríla 2024

 

Dnes 12. apríla 2024 sme strávili veľmi príjemné a poučné dopoludnie a nazvali sme ho Deň zdravia v Symbii. Po predchádzajúcej dohode do Symbie prišli zamestnankyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Zvolene  MUDr. Launerová,  Mgr. Gondášová a p. Jančová s cieľom urobiť pre našich klientov poradenstvo v oblasti zdravia .   A tak každý klient, ktorý mal záujem, dal si zmerať základné parametre z kvapky krvi, zistil aký je jeho krvný tlak, pomer tuku a svalov vzhľadom k veku, výške a hmotnosti a podľa konkrétnych výsledkov dostal na mieru ušité poradenstvo. Pracovníčky úradu boli veľmi profesionálne a ústretové a tí klienti, ktorí túto možnosť využili, môžu zmeniť svoje stravovacie alebo pohybové návyky tak, aby sami prispeli k zlepšeniu svojho zdravia.

Aktualizácia: 12. apríl 2024

 

19. apríl 2024  bol vo Zvolene venovaný lesníkom - usporiadali tradičné Lesnícke dni. Radi sme si pozreli a absolvovali rôzne aktivity, ktoré súvisia s lesom a činnosťou lesníkov.

Aktualizácia: 26.4.2024