Aprílové aktuality v roku 2012

 • Veľká noc 1
  Veľká noc 1
 • Veľká noc 2
  Veľká noc 2
 • Bláznivý apríl 2
  Bláznivý apríl 2
 • Bláznivý apríl 3
  Bláznivý apríl 3
 • Bláznivý apríl 1
  Bláznivý apríl 1
 • Komu sa nelení 1
  Komu sa nelení 1
 • Komu sa nelení 2
  Komu sa nelení 2
 • Komu sa nelení 3
  Komu sa nelení 3
 • Lesnícke dni 2
  Lesnícke dni 2
 • Lesnícke dni 1
  Lesnícke dni 1
 • Lesnícke dni 3
  Lesnícke dni 3
 • Dr. Klaun 1
  Dr. Klaun 1
 • Dr. Klaun 2
  Dr. Klaun 2
 • Dr. Klaun 3
  Dr. Klaun 3

Veľká noc príde čo nevidieť

a v Symbii chceme, aby sme boli pripravení. Preto každý deň usilovne pracujeme - v tkáčskej dielni, s drobným materiálom, v keramickej dielni - trošku nazrite, čo už máme pripravené..........

 

Bláznivý apríl
13.4.2012

Keď sa povie piatok trinásteho, čo Vám napadne? Nám v Symbii napadlo, že to môže byť celkom bláznivý deň a k tomu ešte aprílový ........ tak sme si ho urobili naozaj bláznivý. Čo sme robili - nuž, mrknite na fotografie a môžete nám na náš mail symbia@stonline.sk napísať, ako ste si Vy spríjemnili dnešný deň, piatok, 13. apríl 2012.

To sme skoro všetci z poschodia zo žltého domu a niektorí aj z Dadkinej triedy. Skúsili sme aj tanečné kreácie vo vzduchu, ale dlho sme nevydržali..... ... a to zelené malé deravé chúďa v strede je šéfkino, tá - ako vždy - niekde lietala a čosi vybavovala.

Pekné aprílové dni prajeme všetkým zo Symbie.

 

Komu sa nelení, tomu sa zelení

V duchu ľudového príslovia sa nieslo dnešné dopoludnie v Symbii, pretože sme slávnostne rozdelili do jednotlivých tried výťažok z veľkonočných trhov. Každá dielňa či trieda má príspevok na nákup ďalšieho materiálu - a to sme chceli.

Oplatilo sa nám "neleniť", stáť celý deň pri stolíkoch a ponúkať návštevníkom naše výrobky - veľkonočné vajíčka a kuriatka z hliny, veľkonočné košíčky a venčeky, magnetky, dokonca náušnice a korále vyrobené vlastnoručne.

Na začiatku sme mali plné stolíky, ako deň ubúdal, ubúdalo aj výrobkov.

Neboli sme na prácu sami, pomáhali nám aj rodičia a veruže bez ich pomoci by to bolo oveľa ťažšie . Na záver sme rozdali posledné výrobky a mohli sme si vydýchnuť.

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia

 

Ďakujeme za Vaše 2%

Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli venovať 2% zo svojich daní pre Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím vo Zvolene. Združenie pracuje pri Stredisku DSS Symbia a podporuje všetky naše aktivity . Veľmi nás teší, že máme nielen priazeň rodičov našich klientov, ale aj širokej verejnosti zo Zvolena a z okolia.

Tí, ktorí sa ešte nerozhodli, či využijú možnosť nasmerovať 2% z už odvedených daní na podporu konkrétnych ľudí a činností, môžu tak urobiť a stiahnuť si tlačivá z nášho webu zo sekcie 2%.

O výsledku budeme informovať na konci júla 2012 - vtedy by už mali byť poukázané z jednotlivých daňových úradov všetky financie.

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca Strediska DSS Symbia Zvolen

 

Lesnícke dni 2012

Lesnícke dni vo Zvolene sú pre nás príležitosťou oprášiť si vedomosti o prírode, o spôsoboch jej ochrany, o živočíchoch a rastlinách, bez ktorých by príroda nebola prírodou. Fotografie ukazujú, že sme sa cítili dobre a splnilo sa aj Patino želanie stretnúť Gregora Mareša.

 

Igor Strinka ako Dr. Klaun

Trenčianska nadácia Dr. Klaun neúnavne motivuje umelcov, aby aj oni prispievali ku kvalitnému životu ľudí s postihnutím. Vďaka nadšeným ľuďom sa im darí a tak včera bol u nás pán Igor Strinka s predstavením O mechúrikovi. Bolo to mimoriadne príjemné predstavenie - slovo sprevádzala hudba, my všetci sme sa mohli zapojiť a boli sme spolutvorcami.

Na záver predstavenia naša Martina odovzdala umelcovi kameň - nie hocijaký, ale s logom Symbie. A podobný sme poslali aj do DSS Nová Baňa - Hrabiny, kam mal pán Strinka namierené.