Letné novinky v roku 2012

 • Účesy pre Symbiu 1
  Účesy pre Symbiu 1
 • Účesy pre Symbiu 2
  Účesy pre Symbiu 2
 • Účastníci zo Symbie
  Účastníci zo Symbie
 • V bojnických kúpeľoch
  V bojnických kúpeľoch

Účesy pre Symbiu
12.7.2012

Takto nazvala svoju aktivitu pani Lucia Rohoňová, majteľka kaderníctva ROSALIE vo Zvolene. Cieľom pani Lucie bolo podporiť deti a mladých ľudí – klientov DD a DSS Zvolen Záhonok – Stredisko DSS Symbia . A tak pani Rohoňová v dňoch 2. – 4. júla 2012 vo svojom kaderníctve síce pracovala, ale zisk ktorý v týchto dňoch vytvorila venovala do Strediska DSS Symbia a 12. júla 2012 nám odovzdala symbolický šek na sumu 272 .-eur.

Okrem toho nám priniesla darčekový kôš plný praktických hier a pomôcok, ktorý jej pomohli naplniť jej verní zákazníci.

Pani Luciu priviedla k myšlienke pomoci skúsenosť s dcérkou, s ktorou od jej útleho detstva riešia závažné ochorenie a keď bola vo veľkej núdzi, našiel sa dobrý človek, ktorý jej pomohol , hoci dodnes nevie jeho meno... Do Symbie spolu s maminou prišla aj malá Vaneska a stretnutie s obomi bolo veľmi príjemné, otvorené, my sme boli zvedaví, ako sa jej v dni pre Symbiu pracovalo, ukázali sme jej naše priestory aby získala predstavu, v čom jej pomoc bude prospešná. Pani Lucia nám zas porozprávala, ako reagovali zákazníci , aké otázky jej kládli, ako sa jej v celej aktivite darilo. My sme tiež prispeli svojím dielom k priebehu akcie – umiestnili sme do kaderníctva náš informačný panel, aby zákazníci vedeli čo najviac o Symbii, pripravili sme pre nich drobné darčeky – keramické magnetky a originálne kamene s logom Symbie.

Naše poďakovanie patrí nielen pani Lucii Rohoňovej, ale aj jej verným zákazníkom a všetkým, ktorí sa rozhodli postarať sa o svoj účes práve v dni Účesov pre Symbiu. Dar použijeme na podporu terapeutických a voľnočasových aktivít pre klientov Strediska DSS Symbia Zvolen.

 

Hranice v práci s klientom
16.7.2012

Od 16. júla 2012 čerpajú naši klienti dovolenku, my – zamestnanci venujeme tento čas nielen svojmu oddychu, ale aj vzdelávaniu. Na tému „Hranice v práci s klientom“ sme spoločne hovorili na kurze s lektormi z občianskeho združenia Proutek – s Ditou Vojířovou a s Janom Palečkom.

Zamestnankyne Strediska DSS Symbia pod vedením lektorov popisovali konkrétne situácie ktoré zažívajú v práci s klientom, rozlišovali ktoré zo situácií sú v poriadku a sú bežné v rámci služby a ktoré už nie. Keď konkrétna situácia bola jasne za hranicou služby, skúmali sme spoločne s lektormi ako sa to prejavuje, prečo sa to vôbec deje, ako možno v jednotlivých prípadoch postupovať. Kurz bol výnimočný v tom, že počas neho neodzneli žiadne nové teoretické poznatky, ale celé dva dni sme prakticky rozoberali naše konkrétne situácie a utvárali sme si akýsi „kľúč“, ktorý nám pomôže v ďalšej práci. Naozaj sme nepotrebovali počuť nové vedomosti, ale potrebovali sme nachádzať nové súvislosti.

Kurz „Hranice v práci s klientom“ realizovali lektori na Slovensku prvýkrát , boli sme spokojní nielen s obsahom ale aj s prístupom lektorov a môžeme ho odporučiť všetkým, ktorí poskytujú sociálne služby. Ďalší prínos kurzu nielen pre Stredisko DSS Symbia ale pre celú organizáciu DD a DSS Zvolen Záhonok bude v tom, že pripravíme pre zamestnancov stredísk DSS Slatinka, DSS M.R.Štefánika a DDaDSS Záhonok worhshop, na ktorom sa podelíme o svoje dobré skúsenosti a zážitky.

PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia Zvolen

 

Letné Bojnice

Betka, Števko, Danko čakali už v stredu ránko.
Bojnice sme navštívili, dobre sme sa zabavili.
Zámok, ZOO, kupko obehli sme vrtko.

Na rezňoch sme si pochutili
a týmto tetám kuchárkam ĎAKUJEME povedali.

P.S.: Letný výlet do Bojníc organizoval DD a DSS Zvolen Záhonok ktorému ďakujeme za pozvanie .

Výlet do veršov upravila teta Majka zo Symbie.