Luciin individuálny plán

 • Látky pre Luciu
  Látky pre Luciu
 • Levanduľové vrecúška
  Levanduľové vrecúška
 • Lucia šije
  Lucia šije
 • Ozdobné srdiečka
  Ozdobné srdiečka

Lucia  vo svojom individuálnom pláne prejavila záujem naučiť sa šiť na šijacom stroji.  Jej záujem sa naplnil vďaka Alenke - Luciinej kľúčovej pracovníčke a vďaka podpore Nadácie SPP.

Lucia sama  píše, ako šila levanduľové vrecúška:

"Jedného dňa sme Alenkou išli kúpiť šijací stroj. Potom sme kúpili látku aj rúno. Najskôr sme látku odmerali, jedna biela s motýlikom  a druhá  fialová. Potom sme tie látky vystrihli, uložili sme naspodok fialovú , navrch bielu látku a zošpendlili ich. Alenka ma so smiechom upozornila, aby som si neprišpendlila aj prsty. Najskôr sme zapli šijací stroj a namotali nitku. Potom sme dali páčku hore, podsunuli sme látku, potom zas páčku dole. A už sme šili. Ja som posúvala látku a Alenka pedálovala. Keď sme boli hotové, nitku sme odstrihli a vrecúško prevrátili naopak.  Dovnútra sme dali barové guličky a levanduľu. Vrecúško sme zaviazali stužkou. A voňavý vankúšik, ktorý som si sama ušila na šijacom stroji som si vzala domov. Rodičia ma pochválili, aká som šikovná. Spolu so mnou šili aj kamaráti zo Symbie."

Lucia sama krásne popísala, ako sa učila šiť, čo bolo k tomu potrebné, kto jej pomáhal a teší sa na ďalšiu prácu so šijacím strojom.  Šijací stroj, látky a iný drobný krajčírsky materiál sme pre Luciu kúpili vďaka podpore Nadácie SPP - grantový program OPORA.

Vložila dňa: 5.11.2019
PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia a vedúca RCA