MÁJ 2024

 • Projekt je stále aktuálny.
  Projekt je stále aktuálny.
 • Projekt je stále aktuálny.
  Projekt je stále aktuálny.
 • Projekt je stále aktuálny.
  Projekt je stále aktuálny.
 • Projekt je stále aktuálny.
  Projekt je stále aktuálny.
 • Svetielko nádeje máj 2024 - štart v Symbii.
  Svetielko nádeje máj 2024 - štart v Symbii.
 • Svetielko nádeje máj 2024 - na okruhu 6 km.
  Svetielko nádeje máj 2024 - na okruhu 6 km.

Rozhýbme sa spolu -  tak sa volá projekt, ktorý pre náš úsek Symbia napísalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím vo Zvolene. Cieľom projektu je prostredníctvom aktívnej canisterapie a pohybových aktivít v spoločnosti psíka povzbudiť našich klientov k pravidelnému pohybu. Projekt podporila Férová nadácia O2 sumou 1 500 € a tak sa  spolu hýbeme. Najskôr sme nakúpili rôzne pomôcky a maškrty pre psíkov a vo štvrtok 9.mája 2024 sme sa stretli v našej obývačke s Jarkou, jej psíkom  Lokim (toho už dobre poznáme)  a ako hosť prišlo aj jedno z deviatich malých šteniatok. Najskôr  bolo "hladkanie" Lokiho a šteniatka, šteniatko bolo živé a chytiť ho bolo veľké umenie. Loki pomáhal vybaliť pomôcky a spoločne sme skúmali, ktorá sa ako používa.

Vložené: 14.5.2024

 

Výsadba byliniek a letničiek - projekt, ktorý pre nás v roku 2022 napísala pani Andrea Černáková a podporila ho Nadácia SPP.  V projekte písala, že bude pokračovať aj po ukončení podpory a my v Symbii sa budeme o kvety a bylinky starať naďalej. Robíme tak - pozrite na fotografie.

Aktualizácia: 14.5.2024

 

23. mája  2024 sme sa opäť zapojili do peknej aktivity Charitatívny virtuálny beh svetielka nádeje" . Každý podľa svojich možností - vychádzkovým krokom, rýchlou chôdzou aj behom sme absolvovali rôzne vzdialenosti - od niekoľko sto metrov až po  okruh dlhý  6 kilometrov.  Dobrovoľné štartovné sme venovali Občianskemu združeniu Svetielko nádeje priamo na jeho účet a peniažky budú použité na knižnicu a kino pre malých pacientov na onkologickom oddelení Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.
Vďaka všetkým našim klientom a zamestnancom, ktorí sa zapojili.

Aktualizácia: 24. mája 2024