Májové aktuality v roku 2012

 • Na kofole 1
  Na kofole 1
 • Na kofole 2
  Na kofole 2
 • Narodeninová oslava
  Narodeninová oslava
 • Hipoterapia 1
  Hipoterapia 1
 • Hipoterapia 2
  Hipoterapia 2
 • Hipoterapia 3
  Hipoterapia 3
 • Pozdrav pre Zděnku 1
  Pozdrav pre Zděnku 1
 • Pozdrav pre Zděnku 2
  Pozdrav pre Zděnku 2
 • Hokejový zápas 1
  Hokejový zápas 1
 • Hokejový zápas 2
  Hokejový zápas 2
 • Hokejový zápas 3
  Hokejový zápas 3
 • Prípitok
  Prípitok
 • Pripravujeme oslavu
  Pripravujeme oslavu
 • Blahoželania
  Blahoželania
 • Paťa a Filip
  Paťa a Filip
 • Paťa pozýva
  Paťa pozýva
 • Paťa
  Paťa
 • Paťa - prípitok
  Paťa - prípitok

Na kofole s kamarátmi
1.5.2012

Májové dni sme spočiatku naplnili oslavami - veď to poznáte, krásny 1. máj, potom Deň oslobodenia , nenechali sme si ujsť ani otvorenie Parku zabudnutých susedov - bol to nádherný zážitok , prečítajte si vo Zvolenských novinách. No a dnes sme oslavy zavŕšili po našom - stretli sme sa na kofole.

 

Narodeninová oslava
11.5.2012

Dostali sme pozvanie na oslavu 25. výročia založenia Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb Zvolen - Záhonok. Neodmietli sme, dohodli sme sa spoločne a malá skupinka klientov i zamestnancov Strediska DSS Symbia sa v piatok 11. mája 2012 vybrala na Záhonok. Nešli sme s prázdnou rukou - kytica ruží bola pripravená pre riaditeľku a tiež darčeky pre všetkých účastníkov osláv - keramické srdcia a drobné kvietky - magnety ako pamiatka na oslavu výročia.
Oslava to bola príjemná, veselá, trošku sme sa pohostili, trošku sme si zatancovali - tak, ako sa na poriadnej oslave patrí.

Ďakujeme za pozvanie a určite sa stretneme v lete na našom dvore.

 

My zo Symbie

Tak sme si znova vychutnali pohľad na svet z konského chrbta...... každý, kto v utorok v Symbii po zimnej prestávke jazdil , si ho pochvaľoval. Erik mal trošku obavy, lebo dlho nejazdil, tiež Maťa mala trému - ale úspešne ju prekonala a dokonca naskočila na koníka zo zeme ! No a Paťa sa dnes na koni vynikajúco uvoľnila a s pomocou Ingy si užila jazdu naozaj naplno . Neodradil nás ani drobný dáždik, ktorý nás ku koncu jazdenia kropil. Hippoterapiu financujeme z projektu "Zbieraj toner" a zmluvu sme aj na tento rok uzatvorili s Ing. Martinom Sanitrárom.

 

Pozdrav pre našu Zděnku

Naša fyzioterapeutka Zděnka je už dlhšie chorá a tak robíme čo vieme, aby sme nahradili jej šikovné ruky. Na odborný prístup si bez nej netrúfame, ale niečo zvládneme aj sami. Dominika s ujom Petrom usilovne trénuje a zdokonaľuje chôdzu po schodoch, Erik okrem iného cvičí na posilňovacom stroji, Katka s Marekom "makajú" na stacionárnych bicykloch, Maťa je verná fit - lopte, Pati zas Inga s Majkou nedovolia zaháľať a každý deň urobí niekoľko krokov ..... každý ako môže, hýbe sa.

Pozdravujeme Zděnku a netrpezlivo čakáme na jej návrat do Symbie.

 

Stretnutie, ktoré spája
18.5.2012

Rodiny zo Zvolena a okolia majú možnosť zažiť rodinné podobnosti. Sú špecifické tým, že prijali, chcú prijať alebo sympatizujú s myšlienkou náhradného rodičovstva. Návrat, o.z. je organizácia, ktorá v téme náhradného rodičovstva dlhodobo pracuje a má služby, ktoré sú pomáhajúce pre rodiny, ktoré deti prijali. Radi by sme Vás pozvali medzi  nás – v piatok 18.mája 2012. V krásnej záhrade Domova sociálnych služieb Symbia vo Zvolene budeme spolu od 15,30 hodiny, aby sme sa lepšie spoznali, aby rodiny mali zážitok so spoločného budovania ostrovov a spoločne prežitého času.

Programom rodiny budú sprevádzať Katka Paľovová, Evelyna Teťáková, externý spolupracovník Peter Trepáč a tím dobrovoľníkov.

Stretnutie realizujeme vďaka Zmluve medzi Úradom práce sociálnych vecí a rodine vo Zvolene, projektu, ktorý podporila Unicredit Bank a spolupracujúcej organizácie Domova sociálnych služieb Symbia vo Zvolene.

 

Hokejový zápas SR : Kanada našimi očami
17.5.2012

Celé Slovensko žilo vo štvrtok 17. mája 2012 hokejom a nikto v Symbii nemal od obeda iný program, než povzbudzovať pri televíznej obrazovke našich hokejistov. Pozrite, ako sme to prežívali......

Branko, Maroš, Maťa, Ivo - všetci pozorne sledujú, zatiaľ naši hokejisti vyhrávali....

.... Paťa vymenila vozík za pohodlné kreslo, všetky baby majú oči len pre hokej ......

.... to sme ešte netušili, či je pohostenie na oslavu víťazstva alebo na kompenzáciu smútku z prehry......

.....a je to jasné, oslavujeme !!!!!!!!

Každá poriadna oslava má prípitok, aj my sme mali a čo bolo v hrnčekoch , to si necháme pre seba.

 

Paťa dnes oslavovala...

...sladkých 22 rokov . Tešila sa nielen na oslavu v rodinnom kruhu, ale aj na oslavu v Symbii medzi rovesníkmi. Všetci sme jej priali, aby zostala taká, aká je dnes - usmievavá, milá, otvorená a priateľská. Spoločným darčekom pre Paťu je táto krátka správička a niekoľko fotiek z oslavy.

Všetkých prekvapila Patina stará mama, ktorá nečakane prišla do Symbie aj s koláčom na oslavu...

... niektorých bolo treba pozvať, lebo netušili čo Paťa chystá.....

.. nesmel chýbať Patin brat Filip

... blahoželaní a darčekov bolo toľko, koľko účastníkov oslavy

... a spoločný prípitok na zdravie.

Paťa, všetko najlepšie k narodeninám Ti prajeme my všetci zo Symbie.