Nie je mozog ako mozog

 • Viem aj urobím
  Viem aj urobím
 • Poradím si, ak mi pomôžeš
  Poradím si, ak mi pomôžeš
 • Ocenenie pre všetkých
  Ocenenie pre všetkých
 • Obrovské zaujatie všetkých
  Obrovské zaujatie všetkých
 • Viem to, len mi daj čas
  Viem to, len mi daj čas

Jedenásty tohtoročný týždeň bol venovaný ľudskému mozgu - na Slovensku si občania rôznymi aktivitami mohli tento týždeň pripomenúť už dvanásty krát.   
U nás v Symbii sme tak urobili v piatok 15. marca 2019 . Ako to všetko prebehlo, to už zaznamenali naši klienti. Ich články prinášame tak, ako si ich sami napísali a pripájame pár fotografií, ktoré dokumentujú  vynikajúcu atmosféru spoločného dopoludnia.

„Dňa 15.3. 2019 sme mali super akciu, ktorú zorganizovala Alenka pri príležitosti Týždňa mozgu. Jeden mozog sme skladali ako pazzle a z toho nášho v hlave sa poriadne parilo. Aj rukám sme dali tiež zabrať. Pomáhali sme si  nohami, jazykom a čím sa dalo. Posúďte sami : farbili sme kocky, hádali sme čo je vo vrecúškach , rozlišovali sme ktoré jedlá sú zdravé a nezdravé, spájali sme   rovnaké písmená, skladali postavičky, lúštili tajničky a prechádzali labyrintom. Krásne dopoludnie... Každý sme si odniesli diplom. Ďakujeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

  Napísala Paťka a Agatka.  

 

„Rozmýšľame rozumom – mozgom. Mozog sa nachádza v hlave. Je to akcia na celom svete a na Slovensku sa robila dvanásty krát. Stavali sme puzzle, porovnávali sme čo je pre mozog zdravé a č nezdravé, hľadali sme dvojice medzi písmenkami abecedy, maľovali sme kocky podľa abecedy. Pracovali sme s bludiskom, riešili sme osem smerovky. Skladali sme postrihané postavičky a hmatom sme hádali čo je ukryté vo vrecúškach.
Za šikovnosť sme dostali diplomy.“

Napísala Lucia.

 

Vložila dňa: 18. marca 2019
PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia a vedúca RCA