Stačí chcieť, stačí mať rád - 25 rokov DSS Symbia

 • Jar a Veľká noc
  Jar a Veľká noc
 • Prví návštevníci - klienti zo Symbie
  Prví návštevníci - klienti zo Symbie
 • Slávnostné rozstrihnutie pásky
  Slávnostné rozstrihnutie pásky
 • Časť venovaná zime
  Časť venovaná zime

12. júla 2016 sme o 14:00 hod. v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene otvorili výstavu pod názvom Stačí chcieť, stačí mať rád - 25 rokov DSS Symbia.
Výstava bola posledná zo série aktivít, ktoré sme  pripravili  ako oslavu štvrťstoročnice a je  prierezom rôznych aktivít - terapeutických, voľnočasových, pracovných, sociálnych . Výsledkom pracovných aktivít sú rôzne funkčné alebo dekoračné predmety, výsledkom terapeutických aktivít sú výtvarné diela, ďalšie aktivity sú zachytené na  fotografiách a v dvoch elektronických prezentáciách. Vystavené dielka sú na vynikajúcej úrovni, mnoho z nich sa nelíši od diel umelcov - profesionálov a laická verejnosť s ťažkostami uverí, že ich naozaj vytvorili deti a mladí ľudia so zdravotným postihnutím. Je to však pravda,  stačí len chcieť a stačí mať rád - takto to povedala Agáta v Básni pre Symbiu. 
Výstavu otvorila riaditeľka Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene Mgr. Ľubica Miľanová a prestrihnutie pásky urobila spoločne s riaditeľkou DD a DSS Zvolen PhDr. Máriou Machayovou a vedúcou strediska DSS Symbia PaedDr. Janou Izraelovou.
Zverejňujeme niekoľko ukážok z výstavy a pozývame návštevníkov Zvolena  do Lesníckeho a drevárskeho múzea  - lebo jedenkrát vidieť je lepšie ako stokrát počuť ( alebo čítať ? ).

Vložila dňa: 19.7.2016
PaedDr. Jana Izraelová, vedúca strediska DSS Symbia a vedúca RCA