Októbrové aktuality v roku 2010

 • Aktívna muzikoterapia 1
  Aktívna muzikoterapia 1
 • Aktívna muzikoterapia 2
  Aktívna muzikoterapia 2
 • Aktívna muzikoterapia 3
  Aktívna muzikoterapia 3
 • Klaunove bublinkovanie 2
  Klaunove bublinkovanie 2
 • Klaunove bublinkovanie 1
  Klaunove bublinkovanie 1
 • V Senici 1
  V Senici 1
 • V Senici 2
  V Senici 2
 • Pozvánka
  Pozvánka

Aktívna muzikoterapia

Upršaný deň sa zmenil na deň plný hudby, spevu a zážitkov. Prišiel náš kamarát Palko Gubáň s gitarou. Nakoľko nás bolo ako húb po daždi, telocvičňa sa zmenila na tanečný parket.

Palko hral na gitare, my sme spievali, hrali na hrkálkach, trochu bubnovali a aj tancovali. Strávili sme príjemné dopoludnie a Palko prisľúbil, že príde aj na budúce.

PaedDr. Mária Styková, vedúca úseku práce s klientom

 

Klaunove bublinkovanie

Počuli ste už o terapii bublinkami? Nie? Tak chvíľu čítajte. Vďaka Fondu Dr. Klaun prišiel medzi nás klaun Adino z Trenčianskej nadácie. Krásny červený nos, veľké topánky a narobil poriadny neporiadok v našej obývačke. Netušili sme, že pri upratovaní zažijeme to, čo sa ani nedá opísať. Adino zobral vedro s vodou a začal kúzliť.

Z obyčajných pospájaných motúzikov rôznych veľkostí a tvarov (kruh, obdĺžnik, okienka) namočených v jarovej vode kúzlil bublinky malé, veľké, obrovské. Bublinky lietali po obývačke a aj my sme mu pomáhali. Adino vytvoril bublinkovú stenu, za ktorou sa pýrila Janka. Ako chutí bublina, by Vám povedala Zuzka. Bubliny vychádzali z bublifuku, fajky, lievika. Nechýbal ani tréning pľúc, pri ktorom sme fúkali do balónov. Bolo počuť len samé „jééééj“, „jááááj“, „tá je ale veľká“, „krásna“.... Ak chcete zažiť úžasné bublinkové dopoludnie zavolajte si klauna Adina a on Vám predvedie „Klaunove bublinkovanie“.     

PaedDr. Mária Styková, vedúca úseku práce s klientom


DSS Symbia na Vitae ludus 2010

Pod týmto názvom sa v Senici koncom októbra konal VIII. ročník Benefičného koncertu klientov zariadení sociálnych služieb senického a skalického okresu a Symbia bola jedným z hostí koncertu. Vitae ludus alebo život hrou, také je každý rok motto stretnutia a jednotlivé vystúpenia ho napĺňali: videli sme rozprávku o Snehulienke, vtipnú scénku o práci na stavbe, slávnosti dožiniek, myjavskú svadbu, zneli africké bubny – toto všetko nacvičili klienti z jednotlivých zariadení sociálnych služieb.

Symbia na tomto ročníku ukázala, ako sme sa naučili tancovať zumbu. Tejto novinke klientov priúča naša zamestnankyňa Janka Vranová asi pol roka a výsledok bol taký, že sme sa ho odvážili ukázať aj na javisku. Všetky vystúpenia boli hravé, vtipné, občasné chybičky sme radi prepáčili a pri väčšine scénok sa aktívne zapájalo aj publikum – veď sme nielen vystupovali, ale sme sa aj hrali a zabávali.

Záštitu nad koncertom prevzal pán Ľubomír Parízek, primátor mesta Senica a poslanec Trnavského samosprávneho kraja.    

Symbia sa na koncerte zúčastnila vďaka podpore občianskeho združenia PROMETHEA so sídlom v Rohove.

PaedDr. Jana Izraelová, riaditeľka DSS Symbia vo Zvolene

 

Pozývame Vás na výstavu

Pravidelní i náhodní návštevníci našej stránky vedia, že v Symbii prebieha každý deň mnoho zaujímavých aktivít a výsledkom niektorých z nich sú zaujímavé výrobky. Chceme, aby aj verejnosť videla, čo dokážu naše ruky a um a preto Vás všetkých pozývame na výstavu „Dotyky s realitou a fantáziou“. Výstava bude v Stĺpovej sieni na Zvolenskom zámku, slávnostne ju otvoríme 23. novembra 2010 a potrvá do 10. decembra 2010.

Záštitu nad výstavou prevzal pán MUDr. Ladislav Slobodník, vedúci odboru sociálnych politík Banskobystrického samosprávneho kraja.
Partnermi výstavy sú Domov sociálnych služieb na ul. M.R.Štefánika vo Zvolene, amatérsky maliar pán Milan Hraško a Zvolenský zámok.

 

Úspešný I. ročník projektu Zbieraj toner
31.10.2010

31. október 2010 bol posledný deň projektu „Zbieraj toner“. Cieľom projektu bolo zbierať použité tonery z tlačiarní a následne ich dať na renováciu, resp. ekologicky prijateľnú likvidáciu. Organizátor projektu bola spoločnosť OTTO office, pobočka v Českej republike. V Českej republike projekt prebiehal druhý rok, na Slovensku bol prvý ročník. Každý prázdny toner má svoju hodnotu a za každý bola pripísaná určitá suma vybranému zariadeniu sociálnych služieb, v banskobystrickom kraji to bol Domov sociálnych služieb Symbia vo Zvolene.